NEW 10.12.2023 Ahoj všichni,
v přílohách naleznete informace k letošnímu Silvestrovskému běhu, který se bude konat 31.12. dopoledne na tradičních okruzích v Kolářových sadech. Letos jsme ho poprvé vypsali i jako přebor orientačních běžců Olomouckého kraje v přespolním běhu se zajímavou finanční prémií pro vítěze. Pokud registrovaný orienťák či orienťačka vyhlraje i celkově - může počítat s prémií 2000 Kč :-)
Za pořadatele z SK Prostějov
Dušan Vystavěl
Silvestrovský běh
Přebor orientačních běžců Olomouckého kraje
 NEW 17.11.2023 V záložce Dokumenty je Zápis z Valné hromady Hanácké oblasti 2023 a Usnesení z Valné hromady Hanácké oblasti 2023.
 NEW 5.11.2023 Závod týmů je přeložen na sobotu 2.3.2024 a uskuteční se v rámci Zimní ligy, místo zůstává nezměněno - Čechy pod Kosířem a přilehlý lesní komplex
 NEW 2.11.2023 V záložce Závody Zimní liga 2023 je kalendář Zimní ligy 2023.
  10.10.2023 Po šestileté přestávce se OOS SK Prostějov opět vrací k pořádání závodu tříčlenných týmů (závod švýcarského typu). Závod proběhne v neděli 29.10. v lesním komplexu Velkého Kosíře. Využijte závěru sezóny a možnost zazávodit si v tomto neobvyklém typu závodu. Tady jsou popsány jeho základní principy - systém závodu:
1) startují výhradně tříčlenné týmy v odpovídající věkové kategorii
2) oddílové/klubové týmy jsou preferovány, je však možno složit i tým ze členů až tří oddílů/klubů
3) celý tým běží s jedním čipem, v jehož držení se členové týmu mohou libovolně střídat
4) vítězí tým, jehož čip dosáhne nejrychlejšího času a má ražení kontrol v pořádku
5) trať si mohou jednotlivý členové libovolně rozdělit, je možno si kontroly dopředu naběhnout, v lese je možno navzájem komunikovat (i pokřikovat)
6) členové týmu MUSÍ být spolu:
a) na startu
b) na 1 – 5 speciálních kontrolách určených stavitelem tratí (vyznačeny v popisu a v terénu)
c) na poslední (sběrné) kontrole
Na vaši účast se těší pořadatelé z prostějovského oddílu
 NEW 5.10.2023 Čtyři zlata a jedno stříbro z prodlouženého víkendu pro závodníky naší oblasti. Mistrovské závody v Písku a v Opavě přinesly našim závodníkům úspěchy v podobě velkého počtu medailí. Blahopřejeme a děkujeme!
- M ČR KO sprint - 1.místo Vojtěch Král (SSU)
- M ČR sprint - 1.místo Tereza Paulíčková (UOL)
- M ČR sprint - 1.místo Tereza Janošíková (SSU)
- M ČR sprint - 2.místo Vojtěch Král (SSU)
- M ČR sprintových štafet - 1.místo Severka Šumperk (A.Furstová, M.Poklop, V.Král, T.Janošíková)
 NEW 5.10.2023 Od neděle 1.10. je v blízkosti horské chaty Ovčárna umístěna pamětní deska jesenického horala Olina "Fíry" Pilce. Zahájení, přátelé, památník.
 NEW 5.10.2023 POZOR ZMĚNA ! Oblastní žebříček, který pořádá OOS SK Prostějov byl z původně plánovaného termínu v sobotu 21.10. přeložen na neděli 22.10.2023. Důvodem je odlov přemnožené černé zvěře v Křenovickém lese, který je naplánován právě na sobotu.
  19.9.2023 Vzpomínka na Fíru
Vážení přátelé,
pojďme společně zavzpomínat a oslavit život Oldy Fíry Pilce, tak jak si to táta přál. S láskou v srdci, Vás zveme na slavnostní uložení památníku našeho úžasného tátu, který nás opustil na začátku tohoto roku.
Uložení památníku proběhne dne 1. října 2023 v 16 hodin u Horské chaty Ovčárna. Jako jeho děti bychom rády pozvaly všechny, kdo měli tu čest ho znát a mít ho rádi, aby s námi sdíleli ty nejlepší vzpomínky na našeho tátu. Ať už budeme vzpomínat na jeho dobrodružné příběhy nebo jeho smysl pro humor, bude to pro nás velká radost sdílet tyto okamžiky s Vámi. Těšíme se na to, že se setkáme a společně oslavíme Fírův život
S láskou a úctou,
Barbora a Sabina Pilcovy.
  11.9.2023 Při MČR ve sprintu (30.9.) proběhne veřejný závod ve stejném prostoru: Sprint. Při MČR sprintových štafet (1.10.) proběhne veřejný závod SŠ na podobných tratích: štafety.
  28.8.2023 Mistrovství Evropy univerzit ve švýcarském St.Gallenu z trojice reprezentantů našeho regionu se nejvíce dařilo Petru Horvátovi, který na na náročné krátké trati v okolí hory Hoher Hirsberg obsadil velmi pěkné 7.místo, ve sprintu byl pak 22. a ve sprintových štafetách společně s Klárou Nechanickou obsadit 10.místo v kategorii WM. Ondra Vystavěl skončil na 43.místě ve sprintu, Markéta Bídová na 33.místě na krátké trati a společně obsadili 15.místo ve mixových sprintových štafetách.
Stejně jako ostatní akademiky je teď čekají České akademické hry na kterých se sprint poběží v úterý 5.9. od 16 hodin v Olomouci (ZŠ Tererovo náměstí) a krátká trať ve středu 6.9. od 10 hodin ve Velkém Újezdě
  21.8.2023 Mistrovství Evropy univerzit proběhne od 24. do 27. srpna 2023 ve švýcarském St.Gallenu. Podobně jako na předchozím MEU v roce 2019 v Olomouci se poběží 3 medailové závody - sprint, middle a sprintové štafety. Na startu nebudou mezi 19 českými účastníky chybět i zástupci našeho kraje - Petr Horvát (mj. obhájce zlata z krátké trati) a dále pak Markéta Bídová a Ondra Vystavěl, všichni reprezentanti VUT Brno. Našim zástupcům přejeme ať se jim závody podaří, ovšem konkurence bude veliká - zejména ze strany domácích Švýcarů. Za své univerzity nastoupí i takové hvězdy jako jsou např. Simona Abersold, Joey Hadorn, Timo Suter či Eline Gemperle.
  21.8.2023 Letošní Mistrovství světa veteránů hostily východoslovenské Košice v termínu 11. až 18. srpna a celá akce se pořadatelům velmi povedla. Sprintové závody byly situovány do samotného města, lesní kvalifikace a krátká trať proběhly v členitých sesuvových terénech ve Slánských vrších a finálová klasická trať proběhla v závrtových terénech Silické planiny. Ze závodníků naší oblasti dosáhli nejhodnotnějších výsledků: Iva Poklopová (UOL) W 55 - 5.místo ve sprintu a 9.místo na longu, Václav Navrátil (KON) M 55 - 6.místo na longu a Kristýna Skyvová (STE) W50 - 10.místo na krátké trati a 8.místo na longu.
  15.8.2023 První podzimní trénink - středa 6.9. Stražisko
Festival orientačního běhu a biatlonu proběhne první středu v září t.j. 6.9. 2023 opět na Stražisku. V době od 16 do 18:30 hodin bude možno absolvovat mapový trénink (lesní mapa 1:7500), střelbu ze vzduchovky a také si zaplavat v největším bazénu na Prostějovsku :-) Těšíme se na vaši účast, přihlášky budou možné od 6.8. přes IS ORIS.
Za pořadatele: Dušan Vystavěl
  17.7.2023 Úspěchy závodníků naší oblasti na světových závodech:
- na Mistrovství Evropy dorostu (23.-25.června, Bulharsko, Velingrad) nás skvěle reprezentovala Terka Paulíčková, která po 14.místě ve sprintu, přidala na klasice výbornou "velkou bednu" a svým čtvrtým místem se zařadila mezi plejádu našich dříve úspěšných dorostenek a dorostenců. V závěrečném závodě štafet si spolu se svými kolegyněmi Markétou Hanušovou a Hanou Vítkovou došla opět na pódium pro diplom za 4.místo.
- na Mistrovství světa v Trail-O (2.-7.července, Česko, Zákupy) bronzovou medaili v závodě štafet v kategorii P - "physically challenged" získal Pavel Dudík spolu se svými kolegyněmi Janou Kosťovou a Hankou Doležalovou). V závodě jednotlivců Pre-O pak Pavel obsadil 20.místo
- na vrcholné akci světového orienťáku - Mistrovství světa (12.-16.července, Švýcarsko, Flims/Laax) se pak dařilo Tereze Janošíkové, která obsadila 14.místo v závodě na klasické trati, výborné 8.místo na krátké trati a spolu se svými kolegyněmi Vendulou Horčičkovou a Denisou Kosovou v závodě štafet obsadila 5.místo.
Všem našim reprezentantů děkujeme za skvělé výkony a přejeme úspěchy v dalších závodech!
  26.5.2023 Přípravy na středeční premiéru KO sprintu na Moravě jsou v plném proudu a snažíme se, aby tato premiéra dopadla dobře. Do nedělní (28.5.) půlnoci jsme prodloužili termín přihlášek za základní vklad (30 Kč) a rovněž jsme doplnili kategorie D14 a H14 pro zájemce mladší 15 let. Tyto kategorie poběží klasický jednokolový sprint.
Dušan Vystavěl
  16.5.2023 Krajské finále přeboru škol v orientačním běhu úspěšně proběhlo v Olomouci.
Ani deštivé počasí neodradilo na dvě stovky startujících v krajském finále na nové mapě v olomoucké části Hejčín. V jednotlivých kategoriích zvítězili:
D3 - Štěpánka Rochovanská,
D5 - Veronika Otrubová,
D7 - Magdalena Kubíčková,
D9 - Johana Matoušková,
DS - Helena Burdová
H3 - Oskar Kindl,
H5 - Štěpán Lýsek,
H7 - Filip Čeřovský,
H9 - Petr Barták,
HS - Patrik Štábl
V týmové kategorii byli nejlepší tyto školy: DH3 + DH5 - Fakultní základní škola Hálkova Olomouc, DH7 + DH9 - Gymnázium Šternberk (postup do celostátního kola), DS + HS - Gymnázium Šumperk (postup do celostátního kola).
  7.5.2023 Test KO sprintu - středa 31.5.
OOS SK Prostějov jako pořadatel M ČR 2024 (8.5.2024) v KO sprintu se rozhodl vyzkoušet si pořádání tohoto nového typu závodu již v letošním roce. Na středu 31.května tedy bude nachystán test, kterého se může zúčastnit každý zájemce starší 15 let. Soutěžit se bude ve 2 kategoriích - ženy (D) a muži (H). Přesný počet postupujících z kvalifikace bude ještě upřesněn podle počtu přihlášených, budeme se snažit, aby vyřazovací část mohlo běžet co nejvíce závodnic a závodníků.
Upozornění:
- první termín přihlášek končí již ve čtvrtek 25.5. (dále už za zvýšený vklad a dle možností pořadatele)
- při přihlašování přes ORIS nutno zakliknout záložku "všechny závody"
Rozpis zde.
Těšíme se na vaši účast. Za pořadatele z OOS SK Prostějov
Dušan Vystavěl
  15.3.2023 Doporučení pro dorostence Hanácké oblasti. Vedení TSM doporučuje všem svým členům a dalším nadějným dorostencům a dorostenkám, aby se na Prvním kufru (25.3.) přihlásili do kategorie H21C, resp. D21C. Po závodě se pokusíme udělat analýzu postupů, která bude dostupná na webu TSM.
  1.3.2023 Zahájení nové sezóny se blíží. Sezónu závodů ČSOS v naší oblasti tradičně otevře První jarní kufr rozpis zde který bude mít tentokrát centrum v areálu biatlonové střelnice ve Zdětíně. Před vyhlášením výsledků samotného závodu také vyhodnotíme účastníky letošní Zimní olympiády dětí a mládeže, která proběhla v Královéhradeckém kraji. .
  27.2.2023 Rozpis na finále zimní ligy 2022 - 2023 ve Skřípově.
  16.2.2023 V záložce Dokumenty jsou uveřejněny Prováděcí pokyny a Soutěžní řád HO - 2023
  6.2.2023 V období 22.-26. ledna proběhla v Královéhradeckém kraji Zimní olympiáda dětí a mládeže a ani letos nechyběl mezi sporty lyžařský orientační běh. I když se Olomouckému kraji celkově moc nedařilo (v hodnocení krajů skončil na 14. místě), LOBaři několik bodů pro svůj kraj získali.
Nejlepším umístěním bylo hned pondělní 4. místo Terky Paulíčkové ve sprintu, která byla jen kousíček od medaile (ztráta na 3. místo 10''), ale i Johanka Matoušková nebyla na 11. místě od bedny daleko (40" na 3. místo, 18'' na 6. místo). Na rychlých, hodně zamotaných tratích v areálu Vejsplachy ve Vrchlabí se jinak hodně chybovalo a bylo také spoustu disků.
Krátká trať se jela překvapivě na Benecku, takže i stavba a vše okolo závodu připomínalo opravdový LOB. Tratě byly hodně fyzicky náročné a se spoustou voleb. V D14 bodovala Alča Tomanková (13.), v D16 Johanka Matoušková (10.), v H14 Honza Matoušek (12.) a v H16 Vašek Mrkvica (14.)
Posledním závodem byly štafety, které se jely opět ve Vejsplachách, trať byla podobně jako na sprintu hodně zamotaná, s velkým množstvím kontrol a umělým bludištěm. Ze 4 štafet olomouckého týmu to ustáli všichni bez disku a obě "áčkové" štafety (DH14 i DH16) se vešly na bodované pozice, shodně obsadily 11. místo. Velká bedna u DH16 byla blízko, 36''. Štafety "B" obsadily shodně 20. místo.
ODM 2023 se pořadatelům velmi povedla, děti si ji naplno užily a odjížděly s kupou zážitků. A samozřejmě také trenéři – Hanka Horvátová, Petr Mrkvica a Zdeněk Janů. Celý sportovní týden a atmosféru v týmu nejlíp vystihují fotky.
Zdeněk Janů, hlavní trenér družstva
  3.2.2023 Smutná zpráva. 28. ledna odešel na své milované chatě Sabince náhle velmi známý sportovec, kamarád, horal, orienťák, lyžař a trenér Olda Fíra Pilc. V sedmdesátých letech v krátkosti provozoval parní i motorovou vozbu, v loko depu Krnov. Věnujte mu, prosím, vzpomínku . Parte.
  6.1.2023 Smutná zpráva. 5. 1. 2023 nás po dlouhé nemoci opustil skvělý kamarád, v orientačním běhu závodník, trenér, kartograf a činovník Miroslav Dosoudil. Věnujte mu, prosím, vzpomínku Parte.
  3.1.2023 Nominace na ZODM 2023

Co bylo nového v roce 2022
Co bylo nového v roce 2021
Co bylo nového v roce 2020
Co bylo nového v roce 2019
Co bylo nového v roce 2018
Co bylo nového v roce 2017
Co bylo nového v roce 2016
Co bylo nového v roce 2015
Co bylo nového v roce 2014
Co bylo nového v roce 2013
Co bylo nového v roce 2012
Co bylo nového v roce 2011
Co bylo nového v roce 2010
Co bylo nového v roce 2009
Co bylo nového v roce 2008
Co bylo nového v roce 2007
Co bylo nového v roce 2006
Co bylo nového v roce 2005
Co bylo nového v roce 2004
Co bylo nového v roce 2003
Co bylo nového v roce 2002

Připomínky, příspěvky, náměty : webmaster"zavináč"obhana.cz