Program ObReadSI pro načítání čipů

Poslední změna : 19.02.2003 23:43

zpět

Protože při provozu programu OB2000 na některých (zvláště novějších) počítačích (a novějších systémech W98, NT, XP) mohou být problémy s přímým načítání SI čipů, byl vytvořen program ObReadSI (pouze pro WIN, nikoliv pro DOS), který běží nezávisle na programu OB2000, data načítá do souboru, odkud si je program OB2000 čte.

Na rozdíl od programu OB2000 umožňuje současné načítání až ze 6 portů  - pokud je máte v počítači a pokud máte tolik čtecích jednotek, abyste je mohli současně připojit. Při testování současně zapojených 3 čtecích jednotek bylo za 1 minutu načteno 60 SI čipů (3 x 20) - otázkou je, zda máte tak výkonnou tiskárnu, aby to byla schopna v tomto čase vytisknout.

Program rovněž umožňuje tisk na tiskárnu (výsledků, mezičasů, ...), vytvořených v programu OB2000. Toho je možno využít například tak, že přes paralelní port tisknete na jehličkové tiskárně mezičasy a prostřednictvím programu OBReadSI se nezávisle na tom tisknou na jiné tiskárně (např. připojené přes USB port) třeba výsledkové listiny.

Program může být samozřejmě použit nezávisle na programu OB2000. Pokud máte zájem jeho podporu využít například ve svém vlastním programu, mohu na vyžádání zaslat popis struktury dat vytvářených souborů.

Pro spolupráci s programem OB2000 je nutné aby v obou programech byla nastavena shodná cesta pro zápis / načítání čipů a stejné číslo zpracovávaného závodu.